Sdílejte naše stránky na Facebooku Podpořte nás

Nadační fond pomoci Karla Janečka

   
576 000 Kč

peníze potřebné pro projekt

241 523 Kč

vybráno

= 391 268 Kč

suma získaná na podporu projektu

Právo na léčbu

Mirek Červenka

 

Novinky

Právě uběhly tři měsíce od oné chvíle, kdy jsme Vás oslovili s prosbou o pomoc. Za tu dobu jsme se setkali s tak velkou mírou solidarity, že nedokážeme najít způsob, jak za ni adekvátně poděkovat. Pomáhají jednotlivci i skupiny. Dohromady se již sešlo více jak 1,1 milionu korun. Tato částka překročila naše očekávání, přesto, že na náklady bylo rodinou vynaloženo něco přes 1,7 milionu. Vzhledem k vývoji zdravotního stavu se lékaři rozhodli zahájit jiný typ léčby. Podávání biologické léčby bylo zastaveno. Tím odpadá nutnost shánět v rekordně krátkém čase obrovské sumy peněz.  

Důležitou novinkou je to, že na 19. 7. bylo stanoveno soudní jednání mezi panem Červenkou a Všeobecnou zdravotní pojišťovnou. Zde bude rodina hájit nejen zájmy Míry, nýbrž všech pacientů na nejlepší možnou léčbu, kterou by měly pojišťovny zajišťovat. Je zcela iracionální, aby člověk v zemi, kde je průměrný plat 27 000 korun, hradil měsíčně náklady na léčbu, které jsou šestinásobně vyšší.

„Soudní spor bude běh na dlouhou trať, jsme ale rozhodnuti, že se nevzdáme a neustoupíme. V případě, že bude VZP nucena léčbu zpětně uhradit, nabídneme dárcům vrácení peněz nebo peníze předáme dalším pacientům v podobné situaci,“ dodává pan Červenka st. (Mírův táta)

Budeme moc rádi, pokud nám zachováte svou přízeň i nadále!

 

Míra potřebuje pomoc

V listopadu minulého roku se Mírovi zhroutil dosavadní svět. Jednoho rána, do té doby vcelku spokojený řidič náklaďáku a hrdý otec půlroční dcery Kačenky, vykašlal krev.

Ihned tedy zašel k lékaři a následný rentgen odhalil tři kulovité stíny na plicích. Zhruba měsíc pak trvalo, než se podařilo zjistit, jaký typ zákeřné nemoci, které se každý člověk bojí, v Mírově těle rozbujel. Konečný verdikt byl neúprosný – sarkom měkkých tkání s primárním nádorem v lýtku a metastázemi v plicích.

Následně se Míra v motolské nemocnici dozvěděl, že nejlepší možná léčba, kterou ve většině případů pacienti dobře snáší a která má největší potenciál nemoc zbrzdit až zastavit je velice nákladná, léčba na tři týdny stojí přibližně 288 tisíc korun a pojišťovna ji odmítá hradit. Nechápal to a odmítl se s tím smířit. Jeho lékařka požádala Všeobecnou zdravotní pojišťovnu o výjimku. Byla zamítnuta a následné odvolání rovněž.

Aby Míra dostal tu nejlepší léčbu, nebylo jiné cesty, než vyčerpat úspory rodičů a prarodičů, požádat o bankovní úvěr a souběžně podat na pojišťovnu žalobu. Její projednávání ovšem může trvat léta a Míra potřebuje nejlepší možnou léčbu ihned.

Argumentace k soudu:

Všeobecná zdravotní pojišťovna při svém rozhodování evidentně nedbá na paragraf 13 zákona o VZP, kde se praví „(1) Ze zdravotního pojištění se hradí zdravotní služby poskytnuté pojištěnci s cílem zlepšit nebo zachovat jeho zdravotní stav nebo zmírnit jeho utrpení, pokud

a) odpovídají zdravotnímu stavu pojištěnce a účelu, jehož má být jejich poskytnutím dosaženo, a jsou pro pojištěnce přiměřeně bezpečné,

b) jsou v souladu se současnými dostupnými poznatky lékařské vědy,

c) existují důkazy o jejich účinnosti vzhledem k účelu jejich poskytování.“, se obrátit s prosbou o pomoc i na veřejnost.

Rodina založila na pomoc Mírovi transparentní účet, kde finance rychle přibývaly, zvláště poté, co o jeho situaci informovala velká média (Česká televize a Prima). Přesto dosud získaná částka pokrývá jen dva měsíce léčby.

 

Nadějí je pro Míru spolupráce s Nadačním fondem pomoci, který spouští v jeho prospěch crowdfundingovou sbírku. Cílová částka sbírky je 576 tisíc korun, což vystačí na pokrytí přibližně šesti týdnů léčby. Míra ale potřebuje mnohem víc. Nadační fond pomoci bude každý příspěvek násobit zlatým řezem a to až do výše 262 tisíc. Věříme, že se najde dostatek lidí, kteří Míru v jeho boji s nemocí a byrokracií podpoří.

 

Mírův stav se podle posledních vyšetření zlepšuje, je proto neakceptovatelné v léčbě přestat jenom proto, že zde úředníci chápou zdravotní pojišťovnu jako firmu, která má na úkor pacientů generovat zisk. A pacientem v Mírově pozici se může stát každý z nás.

 

Pomozte prosím, jeho boj je veden i ve Váš prospěch.

 

Rodina a přátelé Míry Červenky

 

https://www.pravonalecbu.cz/

005

 

Štítky: ,

Aktuální projekty nadačního fondu

Nadačník
 

Nadačník

 
Vybralo se
92 688 Kč

UKONČENO
DĚKUJEME VŠEM,
KTEŘÍ NA PROJEKT PŘISPĚLI

VÍCE O PROJEKTU
HLÍDACÍ PSI DEMOKRACIE
 

HLÍDACÍ PSI DEMOKRACIE

 
Vybralo se
798 378 Kč

UKONČENO
DĚKUJEME VŠEM,
KTEŘÍ NA PROJEKT PŘISPĚLI

VÍCE O PROJEKTU
Právo na léčbu
 

Právo na léčbu

 
Vybralo se
391 268 Kč

UKONČENO
DĚKUJEME VŠEM,
KTEŘÍ NA PROJEKT PŘISPĚLI

VÍCE O PROJEKTU
Nový Prostor 500
 

Nový Prostor 500

 
Vybralo se
125 649 Kč

UKONČENO
DĚKUJEME VŠEM,
KTEŘÍ NA PROJEKT PŘISPĚLI

VÍCE O PROJEKTU
Květná zahrada pomáhá dětem
 

Květná zahrada pomáhá dětem

 
Vybralo se
261 275 Kč

UKONČENO
DĚKUJEME VŠEM,
KTEŘÍ NA PROJEKT PŘISPĚLI

VÍCE O PROJEKTU