Sdílejte naše stránky na Facebooku Podpořte nás

Nadační fond pomoci Karla Janečka

   
263 158 Kč

peníze potřebné pro projekt

1 625 303 Kč

aktuální stav

...
100200300400500100015002000300040005000

Zadejte výši vašeho příspěvku.

= 0 Kč

suma, která bude připsána na účet projektu po zaslání vašeho příspěvku

Nový začátek čtyřem dětem

nfpomoci_01

Cílová částka byla vybrána. Sbírka probíhá dále do 01.06.2016 bez navýšení zlatým řezem. Všechny získané prostředky budou předány dětem. Všem dárcům děkujeme! 

 

Nadační fond pomoci Karla Janečka vyhlašuje crowdfundingovou sbírku na podporu čtyř osiřelých dětí – Filipa (7), Toníka (9), Aničky (11) a Františka (13) –, které shodou nepříznivých okolností přišly během jednoho měsíce o oba rodiče, Marii a Jana.

Zhruba před dvěma lety byla Marii po návštěvě gynekologa diagnostikována agresivní forma rakoviny ženských orgánů v pokročilém stadiu. Dle vyjádření lékařů byl její stav natolik vážný, že pravděpodobnost vyléčení byla mizivá. Přesto se Marie rozhodla absolvovat intenzivní léčbu. V době velké psychické zátěže a v souvislosti s léčbou se ovšem u Marie projevila bipolární porucha. Podstoupila tříměsíční léčbu v psychiatrické léčebně. Tato léčba byla úspěšná, ale znamenala ztrátu času pro efektivní léčbu onkologického onemocnění.

Po návratu z léčebny následoval krátký pobyt v nemocnici u Apolináře, kde Marie podstoupila velmi intenzivní onkologickou léčbu. Ta ji však brzy natolik vysílila, že se Marie rozhodla v takto intenzivní léčbě dále nepokračovat. Následovala paliativní péče v Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského pod Petřínem. Díky hospicové péči Cesta domů se mohla občas na krátkou dobu vrátit domů mezi své blízké.

Přes veškerou péči lékařů, manžela a dalších blízkých lidí Marie svůj boj se zákeřnou nemocí prohrála. Zemřela v lásce svých blízkých dne 4. listopadu 2015 ve věku 42 let.

Mariin manžel Jan se po celou dobu staral o všechny čtyři děti a zároveň se snažil být co nejvíce se svojí nemocnou ženou. Pomáhala celá rodina, ale hlavní tíha byla na tatínkovi. Po Mariině smrti, kterou těžce nesl, dával svým dětem naději, že spolu mohou dále žít v radosti a maminka bude v jejich srdcích s nimi.

Jeho snaha se však nemohla naplnit. Tento příběh, ač velice pohnutý, by se nevymykal příběhům tisíců jiných, kteří bojují s onkologickým onemocněním, kdyby nenásledovala další rodinná tragédie. Za pouhých 26 dní po Mariině smrti zemřel i její manžel Jan. Jeho tělo nevydrželo fyzický a psychický nápor posledních dvou let a Jan podlehl náhle dne 30. listopadu 2015 ve věku 48 let onemocnění žaludku, se kterým se dlouhodobě potýkal.

Děti  bydlí ve svém bytě s babičkou Mášou, která je opatrovnicí a poručníkem dětí.

Myšlenkou pomoci je finanční sbírka, která by ulehčila všem čtyřem dětem životní situaci z hlediska základních potřeb a různých zájmových aktivit.

Štítky: , ,

Aktuální projekty nadačního fondu

Bílý kruh bezpečí v projektu Oběti trestných činů
 

Bílý kruh bezpečí v projektu Oběti trestných činů

 
Potřebujeme
400 000 Kč

Zbývá vybrat
393 682 Kč

Po příspění K. Janečkem
ZBÝVÁ JEN 243 014 Kč

 
VÍCE O PROJEKTU
Krůčky pro Eričku
 

Krůčky pro Eričku

 
Již se vybralo
224 030 Kč
VÍCE O PROJEKTU
Dětské krizové centrum v projektu Oběti trestných činů
 

Dětské krizové centrum v projektu Oběti trestných činů

 
Potřebujeme
400 000 Kč

Zbývá vybrat
382 018 Kč

Po příspění K. Janečkem
ZBÝVÁ JEN 235 814 Kč

 
VÍCE O PROJEKTU
Nový začátek čtyřem dětem
 

Nový začátek čtyřem dětem

 
Již se vybralo
1 625 303 Kč
VÍCE O PROJEKTU
Pomoc druhému se jí vymstila
 

Pomoc druhému se jí vymstila

 
Vybralo se
60 162 Kč

UKONČENO
DĚKUJEME VŠEM,
KTEŘÍ NA PROJEKT PŘISPĚLI

VÍCE O PROJEKTU