Sdílejte naše stránky na Facebooku Podpořte nás

Nadační fond pomoci Karla Janečka

   
260 000 Kč

peníze potřebné pro projekt

160 800 Kč

vybráno

x 1.62

NAVÝŠENÍ VAŠEHO PŘÍSPĚVKU KARLEM JANEČKEM

= 260 496 Kč

suma získaná na podporu projektu

Být jiný není špatný

4

Pomozte nám přivést děti ke sportu a naučit je vzájemné solidaritě bez ohledu na sociální postavení ve společnosti. Pojďme v dětech probudit soutěživost a zdravé sebevědomí, ale také odhalit jejich skryté talenty.

Jméno Tomáše Slavaty je právem skloňováno na mnoha frontách. Ani ne tak kvůli jeho sportovním úspěchům (mohli jste o něm slyšet například jako o úspěšném triatlonistovi, který reprezentoval naši republiku na mistrovství světa na Hawaii – Xterra), ale především kvůli jeho společenské odpovědnosti, která by měla jít příkladem nám všem. Vlajkovou lodí jeho pomoci dětem ze sociálně slabších rodin a dětských domovů je Triatlonová Tour – série triatlonových závodů, které jsou po celé České republice pořádány od roku 2011 pro děti mezi 4 a 18 lety. Do projektu jsou zapojovány děti jak z dětských domovů, tak ze sociálně slabých, nebo i běžných rodin. Přirozenou cestou je tak Tomáš Slavata svádí dohromady a učí je vzájemně si pomáhat. V letošním roce jsme se rozhodli do projektu aktivně zapojit a dát i Vám, našim čtenářům, možnost podat pomocnou ruku, a podpořit tak integraci dvou zdánlivě rozdílných světů dětí z běžných rodin a dětských domovů.

„Dá se říci, že Slavata Triatlon Tour je takovou střechou toho všeho, co dělám, je to prostředí, kde mohu spojit všechny ty děti jak z dětských domovů, tak základních škol. Je to triatlonová tour, která dává šanci naprosto každému dítěti. Snažím se spojit dva rozdílné světy, které naše společnost oddělila a přitom si každý zasluhuje dostat rovnocennou šanci. V rámci této série závodů je na každém závodě možnost si zapůjčit kolo a vybavení, čímž dávám šanci i dětem z rodin, které si třeba nemůžou kolo dovolit, ale přesto by chtěly, aby si jejich děti tento krásný sport mohly vyzkoušet. Dávám jen šanci, kterou jsem já sám v dětství nedostal a musel za ní bojovat – to je Slavata Triatlon Tour,“ říká o projektu sám autor, Tomáš Slavata. 

Triatlonových závodů Slavata Triatlon Tour se mohou účastnit chlapci i dívky od 4 do 18 let. Soutěžící budou rozděleni do pěti kategorií podle věku a utkají se v disciplínách „kačaky“ (namísto tradičního plavání), jízdě na kole a běhu. Krajští vítězové každé z pěti kategorií pak postoupí do finále, jež proběhne 13. září 2015 v Praze. Hlavními cenami pro závodníky Slavata Triatlon Tour budou horská kola značky Author, která se budou losovat, aby měl opravdu v tomto závodu šanci naprosto každý, bez ohledu na výsledek.

Letošní ročník přinese možnost se aktivně podílet na akcích pro děti a přirozenou cestou je povzbudit v rámci Slavata Triatlon Tour. „Od prvopočátku mi jde o spojení dětí a různých světů, které naše společnost oddělila, a posunout v myšlence “udělat něco pro děti“ i svět dospělých. Dokázat dětem, že na ně dospělý svět nezapomněl. V době, kdy firmy pro své zaměstnance organizují teambuildingy či koučovaní sebe sama a dokáží vynakládat nemalé částky na tyto aktivity, které mají posouvat jejich možnosti či lepší komunikaci na pracovišti, jsem se rozhodl posunout své akce mnohem dál a nabídnout jim společný den s dětmi jak z dětských domovů, tak široké veřejnosti. Nejen firmy, ale také některé rodiny hledají v dnešní době cestu, jak spolu trávit více času. Akce, na kterých by členové rodiny fungovali jako jeden tým, by jim pomohla podílet se na společné věci v době, kdy internet a moderní technologie společnou domácnost štěpí na oddělené světy. Firma či rodina pak společně se mnou může vybudovat den, který si odneseme v sobě, a radost dětí nám dá mnohem více, než si dokážeme mnohdy dát my sami navzájem“, dodává Tomáš.

Podejte s námi pomocnou ruku i Vy. Pomozte nám přivést děti ke sportu a naučit je vzájemné solidaritě bez ohledu na sociální postavení ve společnosti. Pojďme v dětech probudit soutěživost a zdravé sebevědomí, ale také odhalit jejich skryté talenty. Povzbuďme děti, aby za své sny bojovaly a nebály se za nimi jít, i když jim osud nedopřál zrovna ideální startovní podmínky.

I pro tentokrát znásobíme každou korunu, kterou projektu přispějete, zlatým řezem.

Štítky: , , ,

Aktuální projekty nadačního fondu

Nadačník
 

Nadačník

 
Vybralo se
92 688 Kč

UKONČENO
DĚKUJEME VŠEM,
KTEŘÍ NA PROJEKT PŘISPĚLI

VÍCE O PROJEKTU
HLÍDACÍ PSI DEMOKRACIE
 

HLÍDACÍ PSI DEMOKRACIE

 
Vybralo se
798 378 Kč

UKONČENO
DĚKUJEME VŠEM,
KTEŘÍ NA PROJEKT PŘISPĚLI

VÍCE O PROJEKTU
Právo na léčbu
 

Právo na léčbu

 
Vybralo se
391 268 Kč

UKONČENO
DĚKUJEME VŠEM,
KTEŘÍ NA PROJEKT PŘISPĚLI

VÍCE O PROJEKTU
Nový Prostor 500
 

Nový Prostor 500

 
Vybralo se
125 649 Kč

UKONČENO
DĚKUJEME VŠEM,
KTEŘÍ NA PROJEKT PŘISPĚLI

VÍCE O PROJEKTU
Květná zahrada pomáhá dětem
 

Květná zahrada pomáhá dětem

 
Vybralo se
261 275 Kč

UKONČENO
DĚKUJEME VŠEM,
KTEŘÍ NA PROJEKT PŘISPĚLI

VÍCE O PROJEKTU