Sdílejte naše stránky na Facebooku Podpořte nás

Nadační fond pomoci Karla Janečka

   
260 000 Kč

peníze potřebné pro projekt

160 800 Kč

vybráno

x 1.62

NAVÝŠENÍ VAŠEHO PŘÍSPĚVKU KARLEM JANEČKEM

= 260 496 Kč

suma získaná na podporu projektu

Být jiný není špatný

4

Pomozte nám přivést děti ke sportu a naučit je vzájemné solidaritě bez ohledu na sociální postavení ve společnosti. Pojďme v dětech probudit soutěživost a zdravé sebevědomí, ale také odhalit jejich skryté talenty.

Jméno Tomáše Slavaty je právem skloňováno na mnoha frontách. Ani ne tak kvůli jeho sportovním úspěchům (mohli jste o něm slyšet například jako o úspěšném triatlonistovi, který reprezentoval naši republiku na mistrovství světa na Hawaii – Xterra), ale především kvůli jeho společenské odpovědnosti, která by měla jít příkladem nám všem. Vlajkovou lodí jeho pomoci dětem ze sociálně slabších rodin a dětských domovů je Triatlonová Tour – série triatlonových závodů, které jsou po celé České republice pořádány od roku 2011 pro děti mezi 4 a 18 lety. Do projektu jsou zapojovány děti jak z dětských domovů, tak ze sociálně slabých, nebo i běžných rodin. Přirozenou cestou je tak Tomáš Slavata svádí dohromady a učí je vzájemně si pomáhat. V letošním roce jsme se rozhodli do projektu aktivně zapojit a dát i Vám, našim čtenářům, možnost podat pomocnou ruku, a podpořit tak integraci dvou zdánlivě rozdílných světů dětí z běžných rodin a dětských domovů.

„Dá se říci, že Slavata Triatlon Tour je takovou střechou toho všeho, co dělám, je to prostředí, kde mohu spojit všechny ty děti jak z dětských domovů, tak základních škol. Je to triatlonová tour, která dává šanci naprosto každému dítěti. Snažím se spojit dva rozdílné světy, které naše společnost oddělila a přitom si každý zasluhuje dostat rovnocennou šanci. V rámci této série závodů je na každém závodě možnost si zapůjčit kolo a vybavení, čímž dávám šanci i dětem z rodin, které si třeba nemůžou kolo dovolit, ale přesto by chtěly, aby si jejich děti tento krásný sport mohly vyzkoušet. Dávám jen šanci, kterou jsem já sám v dětství nedostal a musel za ní bojovat – to je Slavata Triatlon Tour,“ říká o projektu sám autor, Tomáš Slavata. 

Triatlonových závodů Slavata Triatlon Tour se mohou účastnit chlapci i dívky od 4 do 18 let. Soutěžící budou rozděleni do pěti kategorií podle věku a utkají se v disciplínách „kačaky“ (namísto tradičního plavání), jízdě na kole a běhu. Krajští vítězové každé z pěti kategorií pak postoupí do finále, jež proběhne 13. září 2015 v Praze. Hlavními cenami pro závodníky Slavata Triatlon Tour budou horská kola značky Author, která se budou losovat, aby měl opravdu v tomto závodu šanci naprosto každý, bez ohledu na výsledek.

Letošní ročník přinese možnost se aktivně podílet na akcích pro děti a přirozenou cestou je povzbudit v rámci Slavata Triatlon Tour. „Od prvopočátku mi jde o spojení dětí a různých světů, které naše společnost oddělila, a posunout v myšlence “udělat něco pro děti“ i svět dospělých. Dokázat dětem, že na ně dospělý svět nezapomněl. V době, kdy firmy pro své zaměstnance organizují teambuildingy či koučovaní sebe sama a dokáží vynakládat nemalé částky na tyto aktivity, které mají posouvat jejich možnosti či lepší komunikaci na pracovišti, jsem se rozhodl posunout své akce mnohem dál a nabídnout jim společný den s dětmi jak z dětských domovů, tak široké veřejnosti. Nejen firmy, ale také některé rodiny hledají v dnešní době cestu, jak spolu trávit více času. Akce, na kterých by členové rodiny fungovali jako jeden tým, by jim pomohla podílet se na společné věci v době, kdy internet a moderní technologie společnou domácnost štěpí na oddělené světy. Firma či rodina pak společně se mnou může vybudovat den, který si odneseme v sobě, a radost dětí nám dá mnohem více, než si dokážeme mnohdy dát my sami navzájem“, dodává Tomáš.

Podejte s námi pomocnou ruku i Vy. Pomozte nám přivést děti ke sportu a naučit je vzájemné solidaritě bez ohledu na sociální postavení ve společnosti. Pojďme v dětech probudit soutěživost a zdravé sebevědomí, ale také odhalit jejich skryté talenty. Povzbuďme děti, aby za své sny bojovaly a nebály se za nimi jít, i když jim osud nedopřál zrovna ideální startovní podmínky.

I pro tentokrát znásobíme každou korunu, kterou projektu přispějete, zlatým řezem.

Štítky: , , ,

Aktuální projekty nadačního fondu

Květná zahrada pomáhá dětem
 

Květná zahrada pomáhá dětem

 
Potřebujeme
260 000 Kč

Zbývá vybrat
223 986 Kč

Po příspění K. Janečkem
ZBÝVÁ JEN 138 263 Kč

 
VÍCE O PROJEKTU
Pomozme Markétě a Mirkovi domů
 

Pomozme Markétě a Mirkovi domů

 
Potřebujeme
360 000 Kč

Zbývá vybrat
212 194 Kč

Po příspění K. Janečkem
ZBÝVÁ JEN 130 984 Kč

 
VÍCE O PROJEKTU
SOS Dětské vesničky
 

SOS Dětské vesničky

 
Potřebujeme
324 000 Kč

Zbývá vybrat
320 598 Kč

Po příspění K. Janečkem
ZBÝVÁ JEN 197 900 Kč

 
VÍCE O PROJEKTU
Magie vztahů
 

Magie vztahů

 
Potřebujeme
311 872 Kč

Zbývá vybrat
162 971 Kč

Po příspění K. Janečkem
ZBÝVÁ JEN 100 599 Kč

 
VÍCE O PROJEKTU
Kontrasty
 

Kontrasty

 
Potřebujeme
113 400 Kč

Zbývá vybrat
104 012 Kč

Po příspění K. Janečkem
ZBÝVÁ JEN 64 205 Kč

 
VÍCE O PROJEKTU